Wiener Eistraum - skutočný zážitok

Autor: Tomáš Hrušovský | 30.1.2011 o 11:54 | (upravené 3.2.2011 o 12:21) Karma článku: 2,06 | Prečítané:  502x

Skúškové sa pre mňa konečne skončilo. Po hodinách a dňoch strávených za skriptami a poznámkami z prednášok som si povedal, že treba aj niečo pre svoje zdravie a, aj pre svoj výzor, niečo urobiť.

Dostala sa ku mne informácia, že v neďalekej Viedni je na Rathausplatzi vytvorené veľké klzisko, spolu s ľadovými uličkami do blízkeho parku. Rozhodol som sa teda, že na druhý deň zoberiem korčule, sadnem na vlak a fičím do Viedne trošku športovať.

Ráno mi počasie pripravilo rozcvičku v podobe odhádzania 15-tich cm snehu, ktoré napadali cez noc. Však keď už športovať, tak poriadne :) Po príchode na miesto činu, na viedenský Rathausplatz, som ostal veľmi príjemne prekvapený. Kto pozná Rathausplatz z vianočných trhov, ale aj z iných akcií, vie, ako veľké toto námestie asi je. A cez polovičku tejto rozlohy je spravená obrovská ľadová plocha, ktorá má rozlohu hádam dvoch hokejových plôch, okolo aspoň 5 bufetov, šatňa, požičovňa korčúľ, slušné toalety, možnosť pohybovať sa neobmedzene po celom námestí v korčuliach, stan Červeného kríža, oddelená plocha so syntetickým ľadom na výuku korčuľovania pre deti... Skutočný Wiener Eistraum. Presne takto je toto klzisko pomenované.pohľad na plochu pred Rathaus Wien

Obul som si korčule a poďho na ľad. Jednosmerné uličky, križovatky, dopravnou značkou označený kruhový objazd. Super! Presne ako v normálnej premávke! Vtom ma napadlo, že predsa aj u nás, v Bratislave, je na Hlavnom námestí tento rok vybudovaná ľadová plocha. Dopredu som vedel, že určite nie je schopná konkurovať tejto viedenskej, ale zo zaujímavosti som sa šiel pozrieť, ako vnímame my, Slováci, možnoť ponúknuť svojim občanom priestor na zimné radovánky.neobmedzený pohyb po námestí - šatna, požičovna korčúľ, pokladnebufety

Tak ako som bol vo Viedni prekvapený príjemne, tak som v Bratislave ostal prekvapený dosť nepríjemne. Ľadová plocha veľkosti možno polovičky bývalej tréningovej plochy Zimného štadióna Ondreja Nepelu, pár ľudí a bolo to plné.

Na prvý pohľad bolo jasné, že toto klzisko zafinancovala istá česká automobilka, ale aj tak, kvalita, veľkosť, služby sú určite neporovnateľné s Viedňou. Je škoda, že Bratislava nemá peniaze na to, aby spravila podobné klzisko, ako spravila Viedeň. Ale čo už, nevadí. Viedeň nie je od Bratislavy tak ďaleko, a tým, ktorí rozmýšľajú o tom, kam sa ísť športovo vyžiť, Wiener Eistraum vrelo odporúčam. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?